Janvāris

Mēneša temats:   Ziemas pasaka

Lielais jautājums: Kā mēs izturamies pret pasauli?
"...Gads ir balts no abiem galiem, bet pa vidu zaļš..." Nekā nebija! No baltuma ne vēsts - dzīvojam joprojām ZAĻI ! Janvāris iesācies ar pelēcīgu rēnumu dabā, vēju matos, vēl jaušamu brīnumsvecīšu mirdzumu acīs, pilnu punci un tukšu krājkastīti... Dāvanas ir izsaiņotas un apskatītas, un ir īstais laiks sarunām par dāvanu saņemšanas un dāvināšanas prieku.
JANVĀRĪ mūsu sarunas būs par ziemu - par pasaku tēliem gadu mijā; ļausimies ziemas pasaku burvībai, uzbursim ziemu laukos, mežā, parkā...Runāsim par meža zvēriem ziemā - kur īsti viņi paliek sniegā un aukstumā? Vai viņiem nesalst? Un ko viņi ēd piesnigušā mežā? Mūsu sarunas būs par žēlsirdību un palīdzību - kā palīdzēt dzīvām būtnēm ziemā? Barosim putniņus un vērosim viņu prieku un pateicību. Mācīsimies pažēlot viens otru, nedarīt otram to, kas pašam nepatīk. Pārrunāsim tās situācijas, kad vajag otru pažēlot.
Janvārī pētīsim pulksteni - runāsim par laiku un kalendāru, par gada un dienas ritējumu. Ko nozīmē: "laiks stāv" un "laiks skrien"? Mūsu sarunas būs par to, kāds ir bijis pagājušais gads un kādu mēs vēlētos jauno gadu? Īsti laikā būs arī sarunas par vēlmēm un vēlēšanos - kas ir acumirklīgas vēlmes, kas ir vēlēšanās visam gadam, un kas ir mūžīgās vēlēšanās? Runāsim par tikumu un netikumu, par godu. Un kas ir laime? Kad es jūtos laimīgs? Kā mēs izturamies viens pret otru? Kā mēs izturamies pret pasauli? 
Janvārī teiksim paldies eglītei, un zaļos, adatainos zarus vedīsim uz mežu, lai meža zvēriem tiek pa vitamīnam. Janvārī ceram arī beidzot sagaidīt sniegu un salu, tādēļ eksperimenti ar tiem un lielā dauzīšanās ies vaļā...Noskaidrosim, kāds ir sniegs? Kur tas rodas? Kāpēc tas kūst? Kāpēc gurkst? Vai to var pagaršot? Te nu vietā būs arī sarunas par drošību- drošība ziemā uz ielas, pagalmā, arī pie galda un rotaļu stūrī. Vērosim un stāstīsim par dažādām situācijām uz ielas, uz ledus...Noskaidrosim, kā jāuzvedas uz ielas ziemā? Kādēļ uz ledus slīd? Kādēl mašinas nevar nobremzēt un jābūt ļoti piesardzīgam? 
Bet pāri visam - pasakas un prieks par sniegu un "Svētki Ledus pilī". Heijā! Hopsā!
 
Janvārī:
  • Pasaku tēli gadu mijā.
  • Paldies eglītei.
  • Svētki Ledus pilī.
  • Pasaka par sniegu.

Tuvākie pasākumi

08.01.2020. – 31.01.2020.
Noskaidrosim, kur ziemā guļ meža zvēri, ko viņi ēd? Vai tiešām daži no viņiem var nogulēt visu garo ziemu? Un vai lācis miegā sūkā ķepu? Un vai...
29.01.20. plkst. 9.30 pie mums notiks lektorijs bērniem "Ziemas miegs mežā".Tērvetes tūrisma centra meitenes ciemosies pie mums, lai pastāstītu un parādītu noslēpumaino meža iemītnieku dzīvi ziemā
Mēs esam ļoti darbīga ģimene!

Svētkus svinam gan rīta pusē, kad varam izdziedāties un izspēlēties par attiecīgās nedēļas aktuālo tematu zināšanu apguvē, gan pēcpusdienās.Un tad mums ir lieliska izdevība parādīt vecākiem, ko esam iemācījušies muzikālajās nodarbībās pie mūzikas skolotājas.

Katru mēnesi pie mums ar koncertu vai izrādi ciemojas viesmākslinieki- gan leļļu teātra izrādes, gan koncerti.
Lielākie bērni laiku pa laikam dodas mācību ekskursijās uz kādu Jelgavai nozīmīgu tūrisma objektu, dabas ainavu vai vecāku darba vietu pētīt, kā strādā pieaugušie.