Aprīlis
Mēneša temats: Krāsainā pasaule-putni un kukaiņi.
Lielais jautājums:
Cik daudzveidīgā dabā es dzīvoju?
Ziņa bērnam:
Putni un kukaiņi ir sīki, bet tie ir svarīga dabas sastāvdaļa. Putnu un kukaiņu skaistajām krāsām ir noteikts nolūks.


“Es pavasarī ieeju kā mājās,
Pat arī tad, ja suns man iekož kājās,
Un saules starus saveru es krellē
Kā bērns, kas iemīlējies savā lellē...”

APRĪLIS
– sulu, putnu un ūdeņu mēnesis. Tautas ticējums saka, ja aprīlis sākas ar ledu, tad beidzas ar medu...Gaišāki kļuvuši rīti, un dienas garums pārsniedz nakts īsumu. Pavasaris ir laiks, kad Latvijā atgriežas gājputni- dzeņi, melnie mušķērāji, ormanīši, lauku baloži,paceplīši, mērkaziņas, baltie stārķi, cielavas, žubītes un daudzi jo daudzi citi putniņi. Ja neesi guļava, agros rītos noteikti dzirdēsi putnu vīterošanu...Gribi paklausīties? - vari to izdarīt šeit: https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/vide-un-dzivnieki/putni-vitero-noklausies-26-putnu-dziesmas.a80313/

No šogad tik skaistās ziemas atvadās saulesstari, tie rosās pie katra snaudoša stāda, pleš asnus un plēš pušu pūpolu brūnos kažociņus...Tā vien gribas debesīm pie kājām nokrist un ļauties zilo vizbuļu plūkšanas grēkam. Uz palodzēm un dobēs dīgst redīsi un loki, drīz ziedēs māllēpes un pienenes, un govīm dzims teliņi... un mūžigais dzīvības loks, kā katru gadu - turpināsies...

Pavasaris apciemojis arī mūsmājas – vectēvs ar tēti apzāģē vecajam vītolam zarus, lai ir kur šūpoles iekārt un putniem apmesties; mamma taisa revīziju drēbju skapī..., divritenis lielīgs grozās šķūnītī, jo zina – tūlīt, tūlīt tiks notraukti pērnie putekļi un tad – aidāaa! Esi sveicināta saule un vējš!

Bet “Varavīksnē” aprīlis būs krāsu, putnu, kukaiņu un dabas vērošanas mēnesis, mācīsimies saskatīt kopīgo un atšķirīgo; gatavosimies un svinēsim Lieldieniņas, krāsosim, ripināsim un ēdīsim olas, ievāksim izaudzēto lociņu ražu un uzņemsim vitamīnus – brr!
 Lai veselīgs APRĪLIS!


 
Tuvākie pasākumi
Šobrīd nav neviena ieraksta!
Mēs esam ļoti darbīga ģimene!

Svētkus svinam gan rīta pusē, kad varam izdziedāties un izspēlēties par attiecīgās nedēļas aktuālo tematu zināšanu apguvē, gan pēcpusdienās.Un tad mums ir lieliska izdevība parādīt vecākiem, ko esam iemācījušies muzikālajās nodarbībās pie mūzikas skolotājas.

Katru mēnesi pie mums ar koncertu vai izrādi ciemojas viesmākslinieki- gan leļļu teātra izrādes, gan koncerti.
Lielākie bērni laiku pa laikam dodas mācību ekskursijās uz kādu Jelgavai nozīmīgu tūrisma objektu, dabas ainavu vai vecāku darba vietu pētīt, kā strādā pieaugušie.