Jaunākie raksti

Ja vecākiem atšķiras uzskati bērna audzināšanā.

Tikai ideālajā pasaulē ir tā, ka vecākiem itin visā, kas skar bērnu audzināšanu, ir vienots viedoklis. Reālajā dzīvē, nākuši no dažādām vidēm un ieguvuši dažādas pieredzes, divi pieauguši cilvēki var būt ar atšķirīgām izpratnēm, kas ir pareizi un kas – nav.

Lasīt vairāk šeit

Saaukstēšanās – uztura speciālistes Tatjanas Tepo padomi!

Vīrusa infekcijas koncentrāciju asinīs vislabāk var mazināt, uzņemot šķidrumu.  Ja slimības laikā dzer maz, asinīs veidojas arvien lielāka vīrusa infekcijas koncentrācija. Tāpēc pastāv dažādu komplikāciju un slimības saasinājuma risks.

Vairāk lasīt šeit.

Bērns kož

(autors: klīniskā psiholoģe Marija Ābeltiņa)
 
Kāpēc divgadnieks kož? Jo viņš pēta pasauli, viņam niez, radušās spēcīgas emocijas (piemēram, prieks vai greizsirdība). Divgadnieks nekož speciāli. Un pat, ja tev šķiet, ka viņai vai viņam ir viltīga sejas izteiksme, tas nav speciāli, tā, kā mēs to pieaugušie iedomājamies. Tā ir rotaļa. Vecāki vienmēr redz savus bērnus kā jau pietiekami gudrus. Tā ir, bet atbilstoši vecumam. Bērns divos gados neplāno un neveic mērķtiecīgas košanas darbības! Tātad, ja mēs redzam kādu, kas nesaprot, ko viņš dara, ko mums pašiem darīt? Kādas mums rodas emocijas? Bezspēcība? Dusmas? Vai miers un izpratne, ka nu nevar bērns divos gados iepazīt visas dzīves likumsakarības un attīstīt savas smadzenes līdz 30 gadus veca cilvēka līmenim.

Kā palīdzēt bērnam adaptēties bērnudārzā?

Pēc gada uz skolu. Kā psiholoģiski sagatavot savu bērnu skolas dzīvei?