Jaunākie raksti

Vietnes, kur vecākiem meklēt idejas radošām nodarbēm mājas apstākļos.

Laikā, kad mācību iestādes, izklaides vietas, sporta centri un citas cilvēku pulcēšanās vietas ir slēgtas, kā arī valdība aicina cilvēkus pēc iespējas mazāk uzturēties ārpus mājas, ir svarīgi saprast, kā palīdzēt bērniem turpināt apgūt nepieciešamo mācību vielu un atrast aizraujošas un izglītojošas nodarbes mazākajiem ģimenes locekļiem. Esam apkopojuši vienpadsmit dažādus avotus, kur vecākiem smelties idejas radošām nodarbēm ar bērndārzniekiem un skolēniem meklēt digitālos mācību materiālus.
Vairāk lasīt šeit

Kā pieradināt bērnus ēst dārzeņus?


 
Dārzeņiem jābūt ikviena cilvēka uzturā. Dietologi iesaka tos pievienot katrai ēdienreizei un vakariņās tiem vajadzētu sastādīt lielāko daļu šķīvja satura. Realitātē, pieaugušie dārzeņus bauda labprāt, bet bērni?
Svarīgi apzināties, ka bez laba piemēra un vecāku līdzdalības bērns nevar iemācīties ēst veselīgi. Rādi, stāsti, izmēģiniet kop’\a un, lai ne uzreiz, bērns atradīs tos dārzeņus, kas viņam garšos.
5 vērtīgi padomi vecākiem:
  1. Piedāvā bērnam dārzeņus regulāri.
Bērniem patīk jaunas rotaļlietas, taču jauni pārtikas produkti ne vienmēr tiek uztverti pozitīvi. Ir svarīgi nezaudēt ticību un, par spīti tam, ka bieži bērns atteiksies un ko neēdīs, tomēr dārzeņus piedāvāt regulāri. Vecāku galvenais uzdevums ir padarīt dārzeņus bērnam zināmus, lai tie nav kas svešs un biedējošs.
  1. Nespied ar varu.
Tieši tāpat kā pieaugušiem, arī bērnam var negaršot kāds konkrēts produkts. Svarīgi ir nevis ar māņiem piespiest bērnu ēst visus dārzeņus, bet atrast tos, ko viņš ēdīs ar prieku, piemēram, ziedkāpostu vietā piedāvāt redīsus, bet brokoļu vietā piedāvā papriku, ja netīk bietes, var mēģināt ar kolrābi jeb otrādi – ir taču no kā izvēlēties.
Galvenais ir neuzspiest, jo citādi bērns var uzsākt protestu un vienkārši principa pēc neēst vairs nevienu dārzeni.
  1. Labie piemēri.
Ja liksi bērnam ēst dārzeņus, bet pats tajā pašā laikā baudīsi makaronus ar cīsiņiem un ķečupu, diez vai tavi centieni vainagosies ar panākumiem. Bērni vislabāk mācās no tā, ko redz nevis dzird, tāpēc personiskais piemērs ir labākā izvēle. Gatavo un ēd kopā ar bērnu.
  1. Eksperimentē ar gatavošanu un pasniegšanu.
Ir dārzeņi, kas vislabāk garšo svaigi, daudzus var izmantot sacepumos, citus vārīt, vēl kādu tvaicēt. Izmanto fantāziju gan izvēloties gatavošanas veidu, gan arī pasniegšanu. Kaudzītē samesti dārzeņi bērnu var neuzrunāt – spēlējies ar formām un krāsām.
  1. Padari dārzeņus bērnam pieejamus.
Ja dārzeņi ilgstoši būs bērnam redzamā vietā, pienāks diena, kad bērns tos vēlēsies nogaršot. Ja uz virtuves galda stāv trauks ar saldumiem, tad nebrīnies, ka dārzeņi nav prioritāte. Aizstāj saldumus ar dārzeņiem – seleriju kāti, burkāni, gurķi, redīsi… Izskatīsies skaisti rosinās dzīvot veselīgāk.
Domāsim un rīkosimies kopīgi !
Jūsu “Varavīksne”


 

Kā ģērbt bērnu pavasarī?

Nepietiek pavasari tikai gaidīt. Tam attiecīgi arī jāsagatavojas, lai, pirmajiem spožas saules stariem spīdot, tavam bērnam nebūtu jāsvīst vēl ziemas jakā.
Ekonomiski:
Ja vēlies nošaut uzreiz četrus zaķus, izvēlies jauku ar izņemamu oderi. Kamēr pavasara saule nebūs iesildījusi gaisu, bērnam būs omulīgi jakā ar oderi. Pēc tam oderi (atvelkot rāvējslēdzēju) izņemsi un priecāsies par vieglu lietus jaciņu, kas noderēs arī drēgnajās, lietainās un vējainās dienās. Noņemot piedurknes, tavs bērns tiks pie vestes ar kapuci, bet izņemto siltumu saglabājošo flīsa oderi viņš varēs nēsāt arī ka jaciņu.
Praktiski:
Tā sauktās lenču bikses ar paaugstinātu jostasvietu ir kā radītas mazākiem bērniem. Viņi tās var uzvilkt bez piepūles, jo biksēm nav pogu. Neaizmirsti arī par plānajiem ūdens necaurlaidīgajiem cimdiem.
Noderīgas būs adītas kokvilnas kapuču cepures ar oderi, kas pasargās ausis un kaklu no pavasar vēja un arī nesviedrēs. Pavasara saulīte taču ir ar zobiņiem!
Kombinezoni vai jakas un bikses?
Kombinezons ir neaizstājams vecumā līdz četriem gadiem (110 cm), jo vecāki jūtas mierīgi, ka mazajam bērnudārzā nekad nebūs plika mugura un lai caur kādām peļķēm viņš lietu vai kristu, drēbes vienmēr paliks sausas.
Lielākiem bērniem priekšroka dodama ūdens necaurlaidīgām biksēm.

https://img.medicine.lv/article/open/o/l/97557_oldcms_97557_379x583.jpg                   Līksmosim kopā ar pavasari!

 

Ērču aktivitāte sākusi pieaugt; kā no tām pasargāt sevi un savu bērnu

Pēc garās ziemas cilvēki ir sailgojušies pēc svaiga gaisa, garām pastaigām un dabas. Kā viena no pastaigu vietām nereti tiek izvēlēts mežs, kur var doties kopā ar visu ģimeni, tā skaitā arī mājas mīluli. Taču Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka ir sākusi pieaugt ērču aktivitāte, un atgādina par efektīvākajiem veidiem, kā pasargāt sevi un savu bērnu no ērces piesūkšanās.
Lasīt vairāk šeit

Bērna kustību prieka sekmēšanai

Kustības ir viena no mūsu organisma vitālajām vajadzībām. Palūkojieties uz mazu bērnu: viņš vienmēr ir kustībā. Vai mēs vienmēr ļaujam bērnam apmierināt šo organisma nepieciešamību? Bērnu bieži apsaucam, norājam par to, ka viņš skrien, lec, cenšas kaut kur uzkāpt. Bērni mūs neklausa, un tas ir labi.